Neohodnoceno

Kombo LINE 6 Spider IV 150

SPIDER SERIESSérie Spider je asi neznámější řadou z nabídky Line 6. Nabízí modelingové ...
Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: HNS629
Značka: Line 6
12 990 Kč
Kategorie: Ozvučení
Model: Spider IV 150
Položka byla vyprodána…

SPIDER SERIES
Série Spider je asi neznámější řadou z nabídky Line 6. Nabízí modelingové zesilovače a komba, tedy aparáty postavené na základně digitálního procesoru, díky kterému je možné zvuk téměř libovolně upravovat, a to na velmi vysoké úrovni. Z jednoho aparátu je tak možné dostat nepřeberné množství velmi dobře znějících zvuků. Tato technologie samozřejmě umožňuje i mnoho dalšího – kromě různých zajímavých funkcí nabízí tyto aparáty i velmi dobré možnosti ovládání a práce se zvukem. Line 6 Spider jsou v mnoha ohledech ideální volbou pro hudebníky, kteří potřebují opravdu univerzální aparát disponující kvalitním zvukem.

SPIDER IV 150
Tento aparát spadá do čtvrté, tedy nejaktuálnější a nejvyvinutější generace Spiderů a nabízí tak tedy nejvyspělejší modeling. Konkrétně jde o 150 Wattové tranzistorové kombo, které je osazeno dvěma 12 palcovými reproduktory Celestion Custom. Díky tomu je ideálním do zkušeben či na pódia.

Potřebné ovládací prvky se nachází na předním panelu aparátu. Pod vstupem pro kytaru naleznete menší konektor pro připojení zařízení typu CD nebo mp3 přehrávačů. Hned vedle je otočný přepínač, kterým zvolíte jednu z 16 simulací aparátů. Přesněji řečeno, je zde osm možností, z nichž každá má dva módy – červený a zelený. Mód Clean je postaven na zvuku aparátů Hiwatt, Twang nabízí nezapomenutelný zvuk Fenderů z 50. a 60. let, Blues je mix vintage Fenderů a Marshallů, Class A vychází z Vox AC30, Crunch Vám hned připomene Marshallovu Plexi či Orange AD30, u Metal a Insane se připravte na zkreslený zvuk á la Mesa Boogie v několika různých podobách, Hi Gain si zase vypůjčil zvuk od Diezela. Tyto zvuky lze uložit do 4 různých kanálů, a díky 16 bankám obsahující tyto čtveřice má uživatel možnost si uložit až 64 presetů. Dalších 500 je předprogramováno na základě zvuku mnoha slavných umělců či písní.

Ovládat lze standardně množství gainu pomocí ovladače Drive, hlasitost kanálu potenciometrem Chanel Volume a celkovou hlasitost pomocí Master. Zbylé tři potenciometry nesou jména Bass, Mid a Treble a slouží tedy jako 3 pásmový ekvalizér. Ještě zde pak zbývají čtyři ovládací prvky, které slouží k nastavování efektů. Těch je zde 20 a aktivní lze mít až čtyři najednou. První obsahuje Compressor, Fuzz, Auto Wah, Auto Swell, Pitch a Harmony. Druhým ovladačem určujete úroveň Chorusu Flangeru, Phaseru, U-vibe či dvou Tremol. Třetí ovládá Digital Delay, Analogue Delay, Tape Echo, Multi-Head, Sweep Echo a Reverse, poslední je ponechán jen pro Reverb. K jejich nastavení lze použít i spínač Tap-Tempo. Spider obsahuje i looper s pamětí až na 14 sekund záznamu.

Na konci předního panelu se nachází digitální display, z nějž se dozvíte veškeré potřebné informace, též slouží jako zobrazovací prvek integrované chromatické ladičky. Pod ním je digitální výstup pro připojení footswitche a konektor sloužící jako sluchátkový či recordingový výstup.

Line 6 Spider IV 150 je vyspělý modelingový aparát, který nabízí asi to nejlepší, co se dá v současnosti v této oblasti najít. Díky svým schopnostem je ideální volbou pro mnoho kytaristů.

Technické údaje :
• kytarové modelingové kombo
• výkon: 150W
• reproduktor: 2x 12‘‘ Celestion Custom
• kanály: Clean, Twang, Class A, Blues, Crunch, Hi Gain, Metal, Insane, dva módy u každého
• 64 uživatelských presetů + 500 továrních
• ovládání: Drive, Bass, Mid, Treble, Chanel Volume, Master
• 20 efektů + looper (až 14 sekund)
• zabudovaná ladička
• sluchátkový / recordingový výstup
• Aux-In