Neohodnoceno

Kytara Furch Blue D-CM12

Jedná se o kytaru čistě akustickou dvanáctistrunnou kytaru, ale na přání ji lze osadit elektronikou L.R.Baggs.

Skladem (1 ks)
Kód: 12229
Značka: Furch
29 990 Kč
Kategorie: Kytary

Jedná se o kytaru čistě akustickou dvanáctistrunnou kytaru, ale na přání ji lze osadit elektronikou L.R.Baggs. Kvalita zpracování i perfektní zvukové vlastnosti i u tohoto celomasivního nástroje zůstávají zachovány, cenu prakticky snižuje jen minimalistický design a zdobení.

Vrchní deska kytary je vyrobena z masivního červeného cedru, luby a zadní deska pak z masivního afrického mahagonu. Krk je rovněž mahagonový a ukrývá v sobě dvoucestnou výztuž Furch CNR System. Ebenový hmatník nesoucí 20 pražců má orientační značky v podobě miniaturních teček, které nalezneme i na jeho vrchní hraně. Nultý pražec je z materiálu TusQ, který poskytuje stejně čistý zvuk a přenos vibrací jako slonovina nebo kost, ale s mnohem delší životností, odolností a samozřejmě i větší šetrností k životnímu prostředí. Ze stejného materiálu je pak i kompenzovaný sedlový pražec, zasazený do ebenové kobylky. Ebenový je i plátek na hlavě nástroje nesoucí klasické logo „F“ z umělé perleti.

Povrchová úprava Open Pore poskytuje nástroji dostatečnou ochranu, ale díky otevřeným pórům zůstává zachován i přirozený zvuk nástroje. Nástroj zdobí tenká lemovka z umělé želvoviny, ze které je vyroben i pickguard, který je směrem k rezonančnímu otvoru transparentní, čímž nedochází k narušení celistvosti rozety (kterou tvoří jemné, elegantní černobílé linky) a zároveň je přední deska maximálně chráněna před údery trsátka. Ladící mechaniky jsou firemní Furch Machine a fungují bezproblémově. Kytara je od výrobce osazena strunami Elixir, o špičkové seřízenosti nástroje netřeba vůbec mluvit, ta je v případě kytar Furch samozřejmostí. Stačí naladit a hrát.

Pokud patříte k těm, komu učaroval nezaměnitelný zvuk dvanáctistrunných kytar nebo prostě jen potřebujete bohatší doprovod a neodradí vás ani tortura v podobě výměny strun, tahle kytara může splnit vaše očekávání v mnoha ohledech. Špičkové zpracování, vynikající zvuk, příjemné detaily v podobě částečně transparentního pickguardu, unikátního systému žebrování a výztuže krku. Přidejme si k tomu ještě více než dobrou pověst, která nástroje Furch provází.

Tvar korpusu:  Dreadnought dvanáctistrunný 
Rezonanční deska:  Masivní Červený Cedr 
Luby a zadní deska:  Masivní Africký Mahagon 
Kobylka: Eben 
Hmatník: Eben 
Ladící mechanika Furch Machine chrome převodový poměr 1:15 
Krk: Mahagon 
Povrchová úprava: Open pore finish