Neohodnoceno

Looper TC Electronic Ditto Looper X2

Starší (12 měsíců) oblíbený efekt v dobrém stavu.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 11967
Značka: TC Electronic
2 990 Kč
Kategorie: Bazar
Položka byla vyprodána…

Starší (12 měsíců) oblíbený efekt v dobrém stavu.

Ditto X2 Looper je kytarový efektový pedál značky TC Electronic, jehož funkce je patrná již z názvu – slouží k nahrání a opakování smyček toho, co hrajete. Jeho zásadní výhodou proti téměř všem ostatním looperům je jeho jednoduchost. Netřeba se trápit s dlouhým nastavováním, řadou tlačítek a kroutítek. Stačí zapojit kabely, stisknout nožní spínač a hrát... Jde o vylepšenou verzi populárního Ditto looperu, která nabízí další šikovné možnosti.

Elektronika tohoto pedálu, která je zapojena způsobem true-bypass, aby nikterak neovlivňovala signál, pokud není aktivní, je ukrytá v malém kovovém šasi. Na horní straně se nachází pouze jeden potenciometr a dva masivní nožní spínače, z boků jsou umístěny stereo vstup a stereo výstup, konektor pro připojení adaptéru a USB konektor pro propojení s počítačem.

Nastavení probíhá pouze pomocí potenciometru, který určuje hlasitost nahrané smyčky. Všechny další příkazy, to jest spuštění nahrání, ukončení nahrání, krok zpět či dopředu a smazání smyčky, se provádí pomocí různých příkazů přes nožní spínač – krátkým stisknutím, dlouhým stisknutím či dvoujšlápnutím.

Paměť Ditto dokáže zaznamenat až 5 minut smyček. Výhodou je, že ty zůstávají v paměti i po odpojení napájení a vypnutí. Samozřejmostí je možnost overdubu, tedy vrstvení smyček, a to kolikrát budete chtít.

Novinkami u verze X2 je zabudování druhého nožního switche, kterým lze aktivovat efekty (zastavní smyčky, přehrání smyčky pozpátku nebo v poloviční rychlosti, plně stereo zapojení a možnost propojení s počítačem pomocí USB konektoru. Díky tomu je možné importovat nebo exportovat nahrané smyčky nebo backing tracky.

Sečteno a podtrženo, Ditto Looper je pedál s velmi intuitivním ovládáním, dobrou výbavou a skvělým zvukem. Pro práci se smyčkami je to ideální volbou, ať již začínáte nebo máte léta zkušeností.

Celkový čas pro loop smyčku: 5 min. Vstup: 1 x 6,3 mm jack konektor. Výstup: 1 x 6,3 mm jack konektor. USB: 1 x Mini-B. Zdroj napájení: napájení 9 V DC (není v balení balení). Baterie: 2 x 9 V (není v balení). Napájení: 150 mA. Rozměry: 5,4 x 13,5 x 11,3 cm. Hmotnost: 0,51 kg. Barva: Černá

Český i originál návod v balení.